tel. +48 62 508 30 66fax +48 62 508 30 88Pleszew, ul. Kaliska 78

Kocioł 5 KLASA i ECODESIGN model uniPELL - moc 25 kW

 • Dodaj recenzję:
 • UNIPEL-25
 • Producent: ENERGO-SYSTEM
 • Waga: 455 kg
 • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY

Podstawowe dane techniczne:

Moc znamionowa: 25 kW
Powierzchnia ogrzewana: do 240 m2
Zalecany opał: pellet

Kocioł 5 Klasy EcoDesign uniPELL jest nowoczesnym kotłem spełniającym wymogi stawiane urządzeniom grzewczym na paliwa stałe. Odpowiednia konstrukcja kotła klasyfikuje ten kocioł do urządzeń ekologicznych. Kocioł opalany jest pelletemi wyposażony został w podajnik. Sterowanie kotłem odbywa się za pomocą niezawodnego regulatora, który kontroluje cały proces palenia. Znamionowa moc kotła wynosi 25 kW. Przy takim wydatku energetycznym kocioł umożliwia ogrzewanie powierzchni do 240 metrów kwadratowych.

 

Dane techniczne kotła uniPELL 25 kW

 • znamionowa moc kotła: 25 kW
 • pojemność kosza na opał: 200 l
 • wymagany ciąg kominowy: 25 Pa
 • wielkość powierzchni ogrzewanej: do 240 m2
 • napięcie zasilania 230 V

 

Sterownik kotła uniPELL ecoMAX

To urządzenie wykonane w zaawansowanej technologii. Kontroluje proces spalania w kotłach i palnikach na pellet oraz innych kotłach na biomasę. Standardowo obsługuje obieg grzewczy CO i CWU oraz obieg mieszaczowy. Regulator dostępny jest w kompletnej zabudowie oraz w wersji z wyjmowanym panelem umożliwiającym montaż na przedniej części kotła. Posiada 9 wyjść prądowych 230V, 8 wejść analogowych do podłączenia czujników, 2 wejścia termostatów oraz jedno wyście niskonapięciowe 12V.
Sterownik ecoMAX 850 i ecoTOUCH 850 posiada konstrukcję modułową, zapewniającą rozbudowę BUS. W ecoTOUCH zastosowano inteligentne menu, które sprawia, że elementy niepodłączone są nieaktywne. Opatentowany system podpowiedzi umożliwia łatwą i komfortową obsługę funkcji. Dodatkowo istnieje prosty sposób na zmianę oprogramowania regulatora przy pomocy karty microSD. Regulatory ecoMax 850 i ecoTouch 850 to optymalny wybór, dający użytkownikowi więcej możliwości sterowania pracy palnikiem. W jego podstawowej formule znajduje się już czujnik STB. Również może być rozbudowany o moduł B i C. Regulator ecoMax 850 jest graficzny, a EcoTouch 850 – dotykowy. Dobry wybór dla ceniących połączenie skutecznych i wygodnych rozwiązań oraz optymalnych kosztów.

 

Palnik na pellet KIPI

Przedstawiamy w pełni zautomatyzowane urządzenie najnowszej generacji umożliwiające spalanie pelletu oraz agro-pelletu (np. pelletu ze słomy rzepakowej czy łuski słonecznika). W palniku zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne mechanizmu czyszczenia – rotacyjną komorę spalania oraz nadmuchową, dzięki czemu palnik sam oczyszcza się z popiołów i zgożeli. Palnik nie wymaga czyszczenia. Zastosowane przez nas rozwiązania gwarantują również bezawaryjną pracę palnika oraz przedłużają jego żywotność. Ogrzewanie pelletem jeszcze nigdy nie było tak proste: pełna automatyka oraz brak konieczności czyszczenia gwarantują oszczędność czasu oraz wysoki komfort użytkowania. Rozwiązanie polegające na zastosowaniu rotacyjnej komory spalania oraz komory nadmuchowej eliminuje wszelkie problemy związane z narastaniem i gromadzeniem się zgorzeli w obu komorach. Zastosowaliśmy cykliczne wzruszanie paleniska poprzez obrót komory, w której zachodzą procesy powstawania zgorzeli, spieków i popiołów. Dzięki temu w sposób ciągły odprowadzamy produkty spalania z komory paleniskowej i nadmuchowej, nie wpływając na utratę mocy palnika i jednocześnie unikamy występującego w innych dostępnych na rynku palnikach problemu: zapychania się komory. Czyli panik cały czas pracuje efektywnie.

 

Wymiary gabarytowe kotła:

 • szerokość wymiennika (A): 550 mm
 • szerokość  zestawu (B): 1250 mm
 • wysokość zestawu (C): 1420 mm
 • długość zestawu (D): 660 mm
 • wysokość bez czopucha (E): 1140 mm
 • długość czopucha (G): 270 mm
 • orientacyjny przekrój komina: FI >180

 

Cechy szczególne kotłów:

 • gwarancja na kocioł 5 lat
 • sprawność cieplna kotłów około 95 %
 • mikroprocesorowy sterownik
 • nowoczesny podajnik pelletowy

 

Technika produkcji, doświadczenie, jakość

Nasze kotły wykonywane są z materiałów najwyższej jakości. Do produkcji korpusów naszych kotłów stosujemy blachę kotłową. Wszystkie elementy wycinane są w procesie cięcia plazmowego. Ograniczamy do minimum ilość spawów, tak aby kocioł był jak najdłużej sprawny i szczelny. Większość elementów jest zaginana pod prasą. Wykonywanie elementów na wycinarce plazmowej zapewnia doskonałą jakość i dokładność każdego elementu, co daje gwarancję bezawaryjnej i długoletniej pracy. Proces polegający na wycinaniu elementów kotłów na stole plazmowym gwarantuje niezmienność wymiarów parametrów. Kotły izolowane są wysokiej jakości wełną mineralną, gwarantującą doskonałą izolację cieplną oraz bezpieczeństwo pracy. Korpus zewnętrzny kotła zmontowany jest z kaset metalowych, zapewniających bardzo ładny i estetyczny wygląd. Do kotłów dodawana jest dmuchawa w obudowie aluminiowej lub metalowej w zależności od wielkości urządzenia, która wyposażona jest w wysokiej jakości silnik. Sterownik w zestawie pomaga doskonale zaprogramować pracę kotła, posiada wiele niezbędnych funkcji, a zarazem jest łatwy w obsłudze. Możliwe wersje osprzętu prezentujemy przy zdjęciu i poniżej opisu. Pięćdziesięcioletnie doświadczenie w produkcji kotłów zapewnia, że wszystkie nasze produkty są doskonale dopracowane, wykonane w najwyższych standardach oraz są bezawaryjne i przyjazne środowisku. Zapewniamy pomoc w doborze kotła, instalacji oraz obsłudze. Razem z naszym kotłem kupują Państwo jakość i bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny oraz firmy.

Zapytaj o kocioł
tel. +48 62 508 30 66

Zapytania serwisowe
gsm. +48 608 207 558

 

Posiadamy
certyfikat ISO
9001 - 2015