tel. +48 62 508 30 66fax +48 62 508 30 88Pleszew, ul. Kaliska 78

O firmie Energo-System

Historia przedsiębiorstwa Energo-System

Firma Energo-System powstała w 1965 roku. Założył ją Roman Gielniak, który do tej pory pracował w państwowym zakładzie w Pleszewie jako specjalista do spraw energetyki cieplnej. Zdobyte doświadczenie zawodowe oraz ukończone szkoły pozwoliły na otwarcie i samodzielne prowadzenie firmy w branży ciepłowniczej. Początki firmy były trudne. Nieprzychylny ustrój państwa w tamtych latach skutecznie utrudniał rozwój i działalność prywatnym, małym firmom. Mimo tych przeciwności firma cały czas działała próbując za wszelką cenę rozwijać się i trafiać na nowe rynki zbytu. Idealnym środowiskiem i kierunkiem dla firmy była branża ciepłownicza. Na początku były to piece akumulacyjne zasilane energią elektryczną. Idealnym momentem na dynamiczny rozwój był okres w którym zwrócono sie do prywatnych firm na produkcje kotłów centralnego ogrzewania. Przychylność państwa oraz olbrzymie zapotrzebowanie zaowocowało wzrostem produkcji i zwiększeniem popytu na kotły. Powstała Spółdzielnia Rzemieślnicza, której prezesem, po krótkim czasie został Roman Gielniak. Opracowano dokumentację techniczną i zaprojektowano pierwsze kotły centralnego ogrzewania. Utrudnieniem w produkcji był słaby dostęp do dobrej jakości asortymentu oraz niezbędnych urządzeń. Jednak, dzięki dużemu doświadczeniu oraz nieustępliwości firma zdobywała nowe urządzenia oraz niezbędny sprzęt. Z każdym rokiem firma działała coraz prężniej, zaopatrywała się w nowe maszyny i coraz lepsze surowce do produkcji kotłów. W latach dziewięćdziesiątych, gdy zmienił się ustrój rynek otworzył się na zagranicznych kontrahentów. Dzięki temu firma pozyskała nowe rynki zbytu oraz dostęp do nowych technologii. Zwiększenie produkcji skutkowało rozbudową hal produkcyjnych oraz zatrudnianie nowych pracowników. Nowoczesne urządzenia oraz wykwalifikowana kadra umożliwiała docieranie do coraz to wybredniejszych Klientów, spełniając wszystkie potrzeby ekologiczne, ekonomiczne i jakościowe. W tym momencie firma jest jedną z największych w regionie. Posiada wszystkie atesty oraz certyfikaty oraz dostarcza swoje produkty na cała Europę.

Technika produkcji, najwyższej jakości produkty

Wszystkie wykonywane przez nas kotły produkowane są z wykorzystaniem najnowszych technologicznie maszyn oraz najwyższej jakości elementów oraz składników. Zastosowana technologia pozwala na maksymalne zwiększenie jakości końcowego produktu oraz na jak najlepsze wykorzystanie najnowszych zdobyczy technicznych. Maszyny spełniają wszystkie wymogi jakościowe, ekologiczne oraz ekonomiczne. Są przyjazne środowisku, a wykwalifikowana i doskonale przeszkolona kadra zapewnia doskonałe działanie i najlepszą efektywności linii produkcyjnej. Wykorzystanie plazmy pozwala bardzo dokładnie wykorzystywać materiały, a dokładność elementów jest wręcz perfekcyjna, co za tym idzie produkt końcowy nie posiada wad, zapewnia długoletnią i bezawaryjną pracę oraz doskonała jakość wykonania tak bardzo ceniona przez obecnych klientów. 60% kotła przez nas produkowanego jest zaginane, czyli korpus kotła nie posiada tak dużej liczby spawów, a co za tym idzie jego żywotność jest dłuższa. Spawanie kotłów sprowadzamy do niezbędnego minimum, a jest to możliwe dzięki wysoce rozbudowanemu laboratorium, gdzie badamy wykonane przez nas produkty oraz staramy się wdrażać nowoczesne rozwiązania.Posiadane urządzenia oraz wysoce rozwinięty proces technologiczny firmy pozwala na produkcję bardzo dużej gamy kotłów, od tych najmniejszych, po duże kotły ogrzewające zakłady pracy czy hale produkcyjne. Firma cały czas się rozwija a jej właściciele starają się nadążać za nieustannie zmieniającymi się nowikami technicznymi, zmianami rynku oraz za postępem technologicznym. Nasi pracownicy przechodzą szkolenia i doskonalą swoje umiejętności w produkcji oraz obsłudze nowoczesnych maszyn i urządzeń. Jako jedni z nielicznych posiadamy tak wysoce rozwiniętą linie produkcyjna i możemy poszczycić się jednymi z najnowszych maszyn dostępnych na rynku.

Jakość potwierdzają nasze certyfikaty

Firma posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz pozwolenia potrzebne do produkcji i wytwarzania kotłów. W obecnych czasach, gdy wdrażane są zmiany w ochronie środowiska oraz w procesie wytwórstwa kotłów bardzo ważne jest aby spełniać wszystkie wymogi stawiane przez polski rząd oraz wymogi Unii Europejskiej. Dzięki posiadaniu certyfikatów, których utrzymanie zależne jest od dostosowania się do nowych rozporządzeń, nasza firma może zagwarantować wykonanie kotłów zgodnych z normami ekologicznymi. Nasze kotły są przyjazne środowisku. Systematyczne kontrole oraz sprawdzanie jakości produkcji gwarantuje, że otrzymane certyfikaty nie tracą ważności, a nasza firma buduje coraz lepszą pozycje na rynku grzewczym. Gwarancją sprzedaży jest produkowanie kotłów spełniających liczne obostrzenia obowiązujące przy kotłach piątej klasy. Nasze kotły spełniają wymogi 5 KLASY, ECODESIGN oraz ISO. Dzięki czemu emisja spalin sprowadzona jest do minimum, wydajność kotłów sięga 96%, przez co są one bardzo wydajne i zapewniają długoletnią pracę. Spełnienie wymogów certyfikatów ISO oraz EcoDesign nie jest łatwe, a kontroli podlegają wszystkie pojedyncze kotły, które muszą przejść rygorystyczne badania. Jako jedni z nielicznych posiadamy takie certyfikaty i zgodnie z wszystkimi wymogami oraz sytuacja prawna w Polsce oraz w Europie możemy produkować kotły 5 klasy. Wdrażanie nowych rozwiązań, nieustanna praca rozwojowa, badania oraz nadążanie za zmieniającym się rynkiem pozwala nam utrzymać bardzo wysoką jakość wykonywanych kotłów, utrzymanie standardów produkcji oraz ciągłe posiadanie certyfikatów. Firma posiada certyfikaty ISO PN-EN 9001:2015, TUV NORD, ITGS oraz ICHPW. Po za tym wiele dyplomów za jakość, świadczone usługi, rzetelność i rozwój.